شیرآلات خاص

طراحی و تولید شیرآلات صنعتی

به دلیل بهره‏گیری از تجارب موفق و ساختار مهندسی بنیادی در زمینه تحلیل، طراحی، بهینه‏سازی، تولید و تست انواع قطعات و مکانیسم‏های صنعتی و بویژه شیرآلات صنعتی High Tech/High Pressure  تا سطح فشار 10000 psi، امکان اجرای فرایند ساخت از مرحله طراحی مفومی و مقدماتی تا انجام تست‏های عملکردی و پذیرش و اخذ استانداردهای مربوطه برای شرکت مساکو وجود دارد.

یکی از طرح‏های در حال اجرا در سطح کلان‏شهرهای کشور، ایجاد مخازن ذخیره آب برای استفاده در شرایط زلزله و بحران می‏باشد. برای عملکرد صحیح این سیستم، نیاز به شیرهای ویژه‏ای با عنوان شیر قطع اضطراری جهت مسدود نمودن مسیرهای ورودی و خروجی مخزن بدون نیاز به سیستم برق شهر یا فشار هوای مجزا می‏باشد. طراحی و تولید شیر قطع اضطراری جهت تأمین نیاز کشور و بومی‏سازی فناوری مربوطه در دستور کار شرکت مساکو قرار دارد. .

 

شیر هیدرانت نوع خاصی از شیرآلات صنعتی می‏باشد که به منظور اطفای حریق در نقاط مختلف شهری نصب می‏گردد. با وجود پیشرفت‏های روزافزون در حوزه انواع تجهیزات صنعتی، شیرهای هیدرانت مورد استفاده در کشور دارای فناوری قدیمی بوده و پاسخ‏گوی نیازهای فعلی نمی‏باشند. فاز مطالعاتی طراحی و تولید نوع جدیدی از شیرهای هیدرانت که علاوه بر بهبود و سادگی عملکرد و قابلیت اطمینان بالا، دارای سنسور و قابلیت‏های هوشمند مانند اعلان خطر در شرایط بحران، امکان کنترل از مرکز ارایه خدمات، امکان انجام تنظیمات محلی یا مرکزی و اعلان هشدار در شرایط ترافیک باشد در این شرکت در حال اجرا می‏باشد.